www.vodochody.cz » Kultura a sport » Proběhlé akce

Proběhlé akce

Velikonoční dílnička

Pletení pomlázky a zdobení vajec patří neodmyslitelně k Velikonocům, a tak se v sobotu 4. dubna 2015 v budově Obecního úřadu Vodochody sešli chlapci a děvčata, aby se naučili, jak takovou pomlázku uplést a vajíčko ozdobit. Pomlázka se pletla z osmi vrbových proutků.
Pod dohledem zkušených pletařů si pořádný karabáč odnášeli nejen chlapci. Dále pak na
programu bylo barvení vajec - zdobení voskem. Dětem i dospělým se opravdu podařila
skvostná díla. Nejinak pak dopadly velikonoční perníčky. Mnohdy však účastníci svůj
perníkový výtvor nedonesli ani za dveře Obecního úřadu, jak chutné perníky byly. Nejmenší pak měli možnost si vytvořit například velikonoční přáníčko, papírového králíčka a další velikonoční dekoraci. Pro zvědavé byla připravena malá výstavka na téma Velikonoce a velikonoční zvyky.
Sobotní odpoledne se neslo ve znamení velikonoční pohody, za což patří velké díky nejen
účastníkům Dílničky, ale také všem dobrovolníkům, kteří se na chodu akce podíleli.

SAM_0931.JPG

Více foto naleznete ve fotogalerii zde

 

Výtěžek z vánočního setkání byl zaslán na konto Dobrého Anděla

dobryAndelVklad.jpg

Sousedské setkání pod vánočním stromkem 7. prosince 2014

Nedělní odpoledne stane se pro mnohé chvílí nudy, zpívá Jiří Schelinger v jedné ze svých písní. Nicméně odpoledne v neděli 7. prosince 2014 určitě nebylo pro návštěvníky Sousedského setkání pod vánočním stromkem nuda.

Na plácku před obecním úřadem se sešly desítky lidí, aby načerpaly atmosféru Vánoc, popily svařák či teplou medovinu, zakously klobásku, za zvuku koled si popovídaly a nakoupily drobnosti na vánočním minitrhu. Na své si přišly i děti. Mohly si ve tvořivé dílničce vyrobit kapříka z těstovin, andílka z tácku nebo vánoční přání.

Hlavním hřebem odpoledne bylo rozsvěcení vánočního stromku, který se rozzářil v doprovodu džesťových nástrojů. Stromek nezdobila jen spousta žárovek, ale občané měli možnost si zakoupit, podepsat či vlastnoručně vyzdobit ozdobu a pověsit na stromeček. Výtěžek z prodeje ozdob, který činil 1825,- Kč, bude poslán spolu s částkou 1500,- Kč, tu věnovala hoštická parta čertů, anděla a Mikuláše, nadaci Dobrý anděl na podporu rodinám ve finanční tísni způsobené nemocí v rodině.

Děkujeme všem, kteří se na organizaci a chodu akce podíleli, sponzorům: Karolíně Topolové, ředitelce AAA Auto a také všem, kteří se akce zúčastnili. Doufáme, že se tu za rok opět setkáme. Tentokráte na první neděli adventní.

SAM_0464.JPG

 

Nebesko-pekelná jízda 5. prosince 2014

Předvečer svátku Mikuláše je každoročně naplněn dětským očekáváním. Z pekla se sjedou čerti a z nebe slétne anděl s Mikulášem, aby obdarovali děti dobrotami. Ani letos tomu nebylo jinak. Tentokráte však do obcí Vodochody a Hoštice dorazily dvě nebesko-pekelné jízdy. Obě vybaveny sáčky plnými sladkostí, které věnovala obec Vodochody.

Rádi bychom touto cestou poděkovali hoštické skupině (Michal Malý – Mikuláš, Lucka Mlýnková, Ota Fink, Lukáš Kozubík – čerti a v neposlední řadě Jana Voldrichová – anděl), která věnovala celý příspěvek od rodičů (1500,- Kč) na nadaci Dobrý anděl, jež pomáhá rodinám postiženým zákeřnou nemocí.  Díky patří také všem, kteří se na organizaci této akce podíleli.

SAM_0424.JPG

 

Kalendář akcí
<<    07 / 2020    >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Kontakty

Adresa: Obec Vodochody, Školská 59, 250 69 Vodochody

ICO: 00240991

Telefon OÚ:

220 940 062

Telefon starosta:

602 763 711

Email:
vodochody(zavinovač)vodochody.cz

starosta(zavinovač)vodochody.cz

Úřední hodiny: (prázdninový provoz)

Středa:

od 8:00 do 12:00 hod. (pokladna, podatelna)

a od 17:00 do 19:00 hod.

jiné termíny dle dohody